Csütörtök, 2022.10.06.
VMMI

színjátszás, szemle

Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXI. Találkozója

  • Főszervező: VMMI, Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség
  • Dátum: 2016. április 17., vasárnap
  • Társszervező: Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Ady Endre Művelődési Egyesület

A Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség rendezvénye. Társszervező: a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet. A 2016-os házigazda: a magyarcsernyei Ady Endre Művelődési Egyesület. Idén a hagyományos tíznapos beosztás helyett két hétvégén valósul meg a rendezvény: 2016. április 8–10-ig és április 14–17-ig. A zsűri tagjai: G. Erdélyi Hermina és Krizsán Szilvia színművészek, illetve Perényi Balázs drámatanár, kritikus lesz.


Az előadások ingyenesek!
Szeretettel várjuk!

A találkozó célja, hogy az öntevékeny – Bácskában, Bánátban és Szerémségben – működő csoportnak olyan bemutatkozási lehetőséget biztosítson, ahol az előadások után szakmai zsűri elemzi az előadásokat, iránymutatást adva további munkájukhoz.

A Találkozó első ízben, 1996-ban Csantavér településen került megrendezésre. A Szövetség többi nagyrendezvényéhez hasonlóan a színjátszók seregszemléje is vándor jellegű. 1997-ben, majd 2007-ben Kisorosz, 1998-ban, 2003-ban, 2013-ban és 2015-ben Bácskertes, 1999-ben és 2009-ben Muzslya, 2000-ben és 2006-ban Bácsfeketehegy, 2001-ben Nagykikinda, 2002-ben Szabadka, 2004-ben Magyarkanizsa, 2005-ben Nagykikinda, 2008-ban Bácsgyulafalva, 2010-ben Szilágyi, 2011-ben Péterréve, 2012-ben Torda, 2014-ben Szaján, e települések színjátszói és művelődési közössége volt a házigazdája egyik legfontosabb közösségformáló és -teremtő rendezvényünknek.

A Találkozón bemutatkozó produkciókat háromtagú zsűri véleményezi. A Találkozó hivatalos díjai: a Pataki László-díj a Találkozó legjobb hagyományos keretek között megvalósított előadásáért és a Bambach Róbert-díj a legjobb alternatív/új formákat kereső előadásért • a Garay Béla-díj a közösségteremtő tevékenységért • a Szilágyi László-díj a legjobb férfi főszereplőnek • a Ferenczy Ibolya-díj a legjobb női főszereplőnek • a Nagy István-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek/epizodistának • a Magyari Piri-díj a legjobb női mellékszereplőnek/epizodistának • Szántó Róbert-díj a legszebb színpadi beszédért • a közönségdíj. A zsűri különdíja kiosztható egyéb kategóriákban is (díszlet, fény, hang, jelmez stb.).


Információ:
Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség, Szabadka
Honlap: www.vmmsz.org
Villámposta: vamakult@mts.rs
Telefon: +381/24-551-822+381/24-551-822, +381/69-551-82-22+381/69-551-82-22

Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Mobil: +381/69-181-5717+381/69-181-5717
Villámposta: adyendrecsernye@gmail.com

Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Zenta
Honlap: www.vmmi.org
Telefon: +381/24-816-790+381/24-816-790
Mobil: +381/62-566-234, +381/62-566-213

Időpontok

2016. április 8., péntek 17:30 - 2016. április 8., péntek 18:00

Magyarcsernye, a színházterem előcsarnoka,

Kiállítás megnyitó

A magyarcsernyei színjátszás múltjáról és a helyi kézimunkákból készült kiállítás megnyitója

2016. április 8., péntek 18:00 - 2016. április 8., péntek 18:30

Magyarcsernye, színházterem,

Ünnepélyes megnyitó

A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXI. Találkozójának ünnepélyes megnyitója

2016. április 8., péntek 18:30 - 2016. április 8., péntek 20:00

Magyarcsernye, színházterem,

Tóth Miklós: Kék fény (Ady Endre Művelődési Egyesület, Rügyfakadás színjátszó csoport, Magyarcsernye)

18.30 óra, színházterem
Ady Endre Művelődési Egyesület, Rügyfakadás színjátszó csoport, Magyarcsernye
Tóth Miklós: Kék fény (90’)
Vígjáték
Rendezte: Sári József

2016. április 9., szombat 13:00 - 2016. április 9., szombat 15:00

Magyarcsernye, színházterem,

William Shakespeare: Rómeó és Júlia (Amicitia Civil Szervezet, Gondolat-Jel Társulat, Magyarkanizsa)

13.00 óra, színházterem
Amicitia Civil Szervezet, Gondolat-Jel Társulat, Magyarkanizsa
William Shakespeare: Rómeó és Júlia (120’)
Dráma
Rendezte: Oláh Tamás

2016. április 9., szombat 16:00 - 2016. április 9., szombat 16:30

Magyarcsernye, színházterem,

Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba)

16.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony (30’)
Vásári komédia
Rendezte: Tóth János

2016. április 9., szombat 16:40 - 2016. április 9., szombat 17:10

Magyarcsernye, színházterem,

Török Rezső: Viaszkvirág (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba)

16.40 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Török Rezső: Viaszkvirág (30’)
Bohózat egy felvonásban
Rendezte: Tóth János

2016. április 9., szombat 18:00 - 2016. április 9., szombat 19:40

Magyarcsernye, színházterem,

Louis Feydeau: Faroktól fölfelé (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bezdán)

18.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bezdán
Louis Feydeau: Faroktól fölfelé (100’) - elmarad!
Komédia
Rendezte: Foki István

2016. április 9., szombat 20:30 - 2016. április 9., szombat 21:40

Magyarcsernye, színházterem,

Regős János: Piroska (Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjátszó csoport, Nagykikinda)

20.30 óra, színházterem
Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjátszó csoport, Nagykikinda
Regős János: Piroska (70’)
Családi hisztériák – tragikus bohózat
Rendezte: Király Sándor
16 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 10., vasárnap 11:00 - 2016. április 10., vasárnap 11:35

Magyarcsernye, színházterem,

Robert Long: Janka és Juli (Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Hébe–Hóba ifjúsági színjátszó csoport, Muzslya)

11.00 óra, színházterem
Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Hébe–Hóba ifjúsági színjátszó csoport, Muzslya
Robert Long: Janka és Juli (35’)
Zenés mesejáték
Rendezte: Kósa Zoltán

2016. április 10., vasárnap 14:00 - 2016. április 10., vasárnap 15:00

Magyarcsernye, színházterem,

Tasnádi István: Cyber Cirano (Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka)

14.00 óra, színházterem
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka
Tasnádi István: Cyber Cirano (60’)
Dráma
Rendezte: Greguss Zalán

2022. október 6., csütörtök 19:15

színházterem,

Brackett–Diamond–Wilder–Verebes: Van, aki forrón szereti (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Bácskertes)

16.30 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Bácskertes
Brackett–Diamond–Wilder–Verebes: Van, aki forrón szereti (120’)
Vígjáték
Rendezte: Molnár József

2016. április 10., vasárnap 19:30 - 2016. április 10., vasárnap 18:05

Magyarcsernye, színházterem,

Aldo Nicolai: Nők (Kex egyesület, Zenta)

19.30 óra, színházterem
Kex egyesület, Zenta
Aldo Nicolai: Nők (35’)
Dráma
Rendezte: Döme Zoltán Bimbó

2016. április 10., vasárnap 21:00 - 2016. április 10., vasárnap 22:10

Magyarcsernye, színházterem,

Tasnádi István: East Balkán (Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka)

21.00 óra, színházterem
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka
Tasnádi István: East Balkán (70’)
Kortárs dráma
Rendezte: Greguss Zalán – Ralbovszki Csaba
16 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 13., szerda 16:00 - 2016. április 13., szerda 17:00

Magyarcsernye, színházterem,

Színpadra!

16.00 óra, színházterem
Színpadra!
Színjátszós foglalkozás a magyarcsernyei gyerekeknek

2016. április 14., csütörtök 11:05 - 2016. április 14., csütörtök 12:40

Magyarcsernye, Petőfi Sándor Általános Iskola,

Az elfogadás útján

11.05–12.40 óra, Petőfi Sándor Általános Iskola
Az elfogadás útján
Saját élményű foglalkozás a 7–8. osztályosoknak az Időtlenek c. előadáshoz kapcsolódóan

2016. április 14., csütörtök 16:00 - 2016. április 14., csütörtök 16:15

Magyarcsernye, színházterem,

Időtlenek (Együtt Veled – Értük; Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület, Fény-Bárka társulat, Magyarkanizsa)

16.00 óra, színházterem
Együtt Veled – Értük; Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület, Fény-Bárka társulat, Magyarkanizsa
Időtlenek (15’)
Performance
Rendezte: Mácsai Mónika, Oláh Tamás

2016. április 14., csütörtök 17:00 - 2016. április 14., csütörtök 19:30

Magyarcsernye, színházterem,

Ray Cooney: A miniszter félrelép (Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján)

17.00 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Ray Cooney: A miniszter félrelép (90’)
Vígjáték
Rendezte: Nagy Aleksz
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 14., csütörtök 19:30 - 2016. április 14., csütörtök 20:25

Magyarcsernye, színházterem,

Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisoroszi Amatőr Színjátszó csoport, Kisorosz)

19.30 óra, színházterem
Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisoroszi Amatőr Színjátszó csoport, Kisorosz
Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (55’)
Vígjáték
Rendezte: Kocsis Diána Csilla
18 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 15., péntek 10:10 - 2016. április 15., péntek 10:55

Magyarcsernye, Petőfi Sándor Általános Iskola,

Garbac Sarolta – Tóth Lívia: (I)gazság (Vándor Bábszínház, Temerin)

10.10 óra, Petőfi Sándor Általános Iskola
Vándor Bábszínház, Temerin
Garbac Sarolta – Tóth Lívia: (I)gazság (45’)
Osztálytermi előadás
Rendezte: Garbac Sarolta – Tóth Lívia
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 15., péntek 14:00 - 2016. április 15., péntek 15:15

Magyarcsernye, színházterem,

Anton Pavlovics Csehov: 3 nővér (Hinga Művelődési Egyesület, Éjjeli Pávaszem, Hajdújárás)

14.00 óra, színházterem
Hinga Művelődési Egyesület, Éjjeli Pávaszem, Hajdújárás
Anton Pavlovics Csehov: 3 nővér (75’) - elmarad!!!
Vígjáték
Rendezte: Oláh Tamás

2016. április 15., péntek 16:00 - 2016. április 15., péntek 17:20

Magyarcsernye, színházterem,

Kucsov Borisz: A bánsági szamuráj (Mara Amatőr Színház, Topolya)

16.00 óra, színházterem
Mara Amatőr Színház, Topolya
Kucsov Borisz: A bánsági szamuráj (80’)
Ironikus hangvételű fikciós tragikomédia
Rendezte: Körmöci Petronella
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 15., péntek 18:30 - 2016. április 15., péntek 19:55

Magyarcsernye, színházterem,

Reginald Rose: Tizenkét dühös ember (A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)

18.30 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Reginald Rose: Tizenkét dühös ember (85’)
Dráma
Rendezte: Nešić Máté
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 15., péntek 21:00 - 2016. április 15., péntek 22:00

Magyarcsernye, színházterem,

Háy János: A bogyósgyümölcskertész fia (A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)

21.00 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Háy János: A bogyósgyümölcskertész fia (60’)
Tragikomédia
Rendezte: Lőrinc Tímea
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

2016. április 16., szombat 14:00 - 2016. április 16., szombat 15:25

Magyarcsernye, színházterem,

Állomások (Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy)

14.00 óra, színházterem
Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Állomások (85’)
Szerkesztett műsor
Rendezte: Hajvert Lódi Andrea
(Versenyen kívül)

2016. április 16., szombat 16:30 - 2016. április 16., szombat 18:40

Magyarcsernye, színházterem,

Marth P. Ildikó: Kukás guru (A Németh László Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Nemesmilitics)

16.30 óra, színházterem
A Németh László Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Nemesmilitics
Marth P. Ildikó: Kukás guru (70’)
Vígjáték
Rendezte: Litvai Karolina

2016. április 16., szombat 19:30 - 2016. április 16., szombat 21:00

Magyarcsernye, színházterem,

Herczeg Ferenc: Szendrey Júlia (Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek)

19.30 óra, színházterem
Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek
Herczeg Ferenc: Szendrey Júlia (90’)
Dráma
Rendezte: Lilijana Ivanović

2016. április 17., vasárnap 18:00 - 2016. április 17., vasárnap 19:00

Magyarcsernye, színházterem,

Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor

18.00 óra, színházterem
Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor

2016. április 17., vasárnap 19:00 - 2016. április 17., vasárnap 20:10

Magyarcsernye, színházterem,

Gion Nándor: A kárókatonák még nem jöttek vissza (Zentai Magyar Kamaraszínház)

19.00 óra, színházterem
Zentai Magyar Kamaraszínház
Gion Nándor: A kárókatonák még nem jöttek vissza (70’)
Rendezte: Perényi Balázs m. v.
Szereposztás:
Tamás – Rutonić Róbert
Burai J. – Dévai Zoltán
Aranka – Lőrinc Tímea
Hodonyczky Oszkár – Papp Arnold
Virág Péter – Virág György
Gergián – Kálló Béla m. v.
Sági Márton – Nešić Máté
Kocsmáros – Varga Tamás m. v.
Színpadra alkalmazta: Perényi Balázs
Mozgás: Kiss Anikó m. v.
Látvány: Szabó Ottó m. v.
Jelmez: Rutonić Róbert
Dramaturgiai asszisztens: Varga Vanda m. v.

Csatolmányok